Joanna Nowak skończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku administracja. Obecnie pracuje jako księgowa.
Pisanie od zawsze było jej pasją, od niemal dwóch lat nie wyobraża sobie dnia bez tworzenia historii, głównie obyczajowych oraz young adult. W 2017 roku brała udział w kursie podstaw pisania organizowanym przez szkołę twórczego pisania „Maszynę do pisania”. Zajęcia były prowadzone przez Joannę Opiat-Bojarską. Tych kilka spotkań sprawiło, że zaczęła coraz poważniej myśleć o pokazaniu swojej twórczości szerokiemu gronu obiorców. Dzięki nim udało się jej skończyć pierwszą książkę.
Z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego został wydany zbiór opowiadań z powstaniem w tle. W owej antologii znajdzie się również jej opowiadanie, które zostało wybrane w konkursie organizowanym przez „Maszynę do pisania”, a potem szlifowane podczas warsztatów pisarskich z Sylwią Chutnik.
Poza pisaniem, uwielbia czytać. Każdą wolną chwilę stara się poświęcać tej pasji, bo wie, że dzięki temu jej propozycje okażą się coraz lepsze. Czytanie ją odpręża, relaksuje i pozwala konstruktywnie spędzić czas. Czyta głównie powieści obyczajowe, young adult, kryminały oraz fantastykę, nie ogranicza się jednak tylko do wspomnianych gatunków.

Napisała: