Agnieszka Kazała – rodowita Warszawianka, jak sama o sobie mówi, urodziła się z duszą artystki-plastyka, najpierw rysowała po chodnikach, później na sztalugach, a gdzieś po drodze zaczęła pisać książeczki dla dzieci, które sama ilustruje. Kocha muzykę i literaturę, lubi malować portrety ludzi szczęśliwych. Na każdy spacer wybiera się z aparatem fotograficznym, aby uwiecznić to, co najpiękniejsze w każdym zakątku jej miasta. Niejednokrotnie własne zdjęcia lub obrazy wykorzystuje w swoich pracach graficznych. Pracę w dużej korporacji zamieniła na realizowanie swoich pasji i marzeń, z których największym zrealizowanym okazało się WLBP.
Od kilku lat jest ilustratorką magazynu muzycznego Presto, dla którego robi rysunki do dodatku dla dzieci Presto Junior. Na potrzeby kącika dziecięcego na stronie Fundacji Emir powstały Pieszki Agnieszki, które potem przybrały postać książeczki, a ostatnio trafiły do limitowanej wersji teatrzyku Kamishibai tworzonej specjalnie dla bibliotek w dzielnicy Targówek. Na potrzeby Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro robi redakcję tekstów oraz tworzy okładki do książek polskich autorów m.in.: Dźwięki innego bębna, Oj, Nellka, Nellka, Wakacje u starożytnych, Wcale mi nie zależy, O co ci chodzi, Nareszcie z górki, Niewiarygodna historia pewnego szkicu itd. Jest ilustratorką książek Białego Pióra jak: O pchłach, które miód ukradły, Ciapek, Instrumenty znane i nieznane fraszkami przyodziane i innych, a także innych wydawnictw np.: Pelargonka, Oskar i reszta, Krótka historia Radomia.
Jest prowadzącą warsztaty ilustratorskie i bajkopisarskie i wykonawcą projektów: “Z bajką przez pokolenia” oraz „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia” (projekty wspólne: Biblioteki m.st. Warszawy w dz. Targówek, klubu osiedlowego Nasz Klub RSM Praga i WL Białe Pióro), w trakcie którego powstały; antologia bajek oraz bajki do Kamishibai finansowane przez Fundusz Animacji Kultury przeznaczone dla bibliotek w dzielnicy Targówek – ich pliki można pobrać darmowo ze strony wydawnictwa.
Jako autor książek dla dzieci prowadzi spotkania i warsztaty dla małych czytelników w bibliotekach i szkołach.

Autorskie książki: Zegar z Miaukułką, Nietoperz Leon, Pieszki Agnieszki, Karate Lemur, Kram z marzeniami, Tofik i przyjaciele oraz Apetyt na życie.