Paryż w piatek 13-go

Celia i Enzo to małżeństwo ze sporym już stażem. Wiele w swoim życiu przeszli. Długo starali się o potomstwo, aż wreszcie los się do nich uśmiechnął. Gdy ich córeczka ma już 7 lat, jest śliczna i zdrowa, a w rodzinie zapanował względny spokój, postanawiają się udać do Fatimy, aby podziękować za dar potomstwa swojej powierniczce – Matce Boskiej Fatimskiej, w ręce której od początku powierzali swój los. Wieczór przed wyjazdem pragną uczcić kolacją w ulubionej restauracji. Niestety nie cieszą się długo pięknym wieczorem, bowiem w Paryżu dochodzi do ataków terrorystycznych. Zamachowcy ostrzeliwują m. in. Restaurację, w której stołuje się rodzina. Kto przeżyje atak? Kto ucierpi najbardziej? Ja poradzić sobie z tragedią, rozbijającą znienacka szczęśliwą dotąd rodzinę? Czy ból po stracie najbliższych nie przyćmi zdrowego rozsądku? Jak bardzo tak traumatyczne przeżycia mogą wpłynąć na umiejętność pojmowania dobra i zła? Książka ukazuje losy wymyślonej przez autorkę francuskiej rodziny Laboux, wpisane w wydarzenia, które miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015 roku. Jednak ta opowieść mogłaby dotyczyć każdego z nas.

Niepokorna

Dwudziestoośmioletnia Anna to piękna i mądra pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Musiała szybko dorosnąć, po stracie rodziców i młodszego braciszka. Borykając się ze swoimi problemami, smutkiem i żalem, trafiła pod opiekę wujostwa, u których zaznała dodatkowych krzywd, w tym molestowania. Kiedy tylko nadarzała się okazja uciekała, wolała dom dziecka od toksycznej rodziny. Nad jej życiem czuwał jednak oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel jej zmarłego ojca. Dzięki mężczyźnie, Anna skończyła szkołę średnią, a nawet studia prawnicze, po których mogła podjąć pracę w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ania szybko się w nim zakochuje. Chłopak rozpościera przed nią wizję wspólnej przyszłości, jednak znika na coraz dłuższe okresy czasu, tłumacząc to pracą. Pewnego dnia, Anna otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Jaką tajemnicę odkryje przed kobietą jej zawartość? „Niepokorna” to bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć mogłaby się każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie popowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopacznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje. Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się cieniem na jej dotychczasowe życie i relacje z mężczyznami? Czy Ania zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper? Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.

Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki

niezapomniane wakacjeTeatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki, to doskonała zabawa oraz pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ale też innych opiekunów, a przede wszystkim rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, a także wczesnoszkolnym. W tej książce znajdziecie nie tylko bajeczki i wskazówki, jak na ich podstawie przygotować teatralne inscenizacje, ale tematy, które inspirują do rozmów z dziećmi po skończonej lekturze. Beata Barbara Jadach jest autorką kilku pozycji dla dzieci oraz nauczycieli grup przedszkolnych. Z wykształcenia jest pedagogiem i doskonale zna problemy związane z edukacją dzieci. Nic dziwnego, że pisząc wskazówki dla inscenizacji, bajki i wierszyki, w końcu postanowiła je opublikować. Autorka przemyca w swoich czarownych opowieściach bardzo cenne uwagi i uniwersalne przesłania, ale też omawia w niezwykle sugestywny i pouczający sposób różne sytuacje oraz zachowania, które mogą wyjaśnić dzieciom rozmaite aspekty życia. Książka podzielona jest na dwa rozdziały, jeden dotyczy uczuć, drugi – emocji. W każdym z nich, dzięki zawartej w nim bajce, płynącemu z niej morałowi, praktycznym poradom oraz wskazówkom, dzieci uczą się nazywać swoje emocje, uczucia i wyciągać wnioski, a także znajdywać powody takiego czy innego zachowania. Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki. Uczucia i emocje to doskonała książka, która obok dydaktycznego, ma też działanie terapeutyczne. Gorąco polecam! Agnieszka Krizel www.nietypowereceznje.blox.pl (Recenzje Agi)

Niezapomniane wakacje

niezapomniane wakacjeCzytelniku, niespodzianka! Spółka autorska Kwiatek & Maja odkryła w starej, poczciwej powiastce – poruszającą świeżość! Taka właśnie jest ich „Kruszynka w Obłokowie”. O sukcesie tej artystycznej operacji zadecydowały: świetne wyczucie psychologiczne, również w dialogach (szacunek dla autonomii – odmienności obojga bohaterów; wszak każdy jest trochę inny), misterne wplatanie cząstek sacrum w profanum („ważnych rozmów” w „beztroskie zabawy”). Wiele jest takich przejmujących scen, najpiękniejsza: „Bardzo długie powitanie pożegnania”. Było to możliwe dlatego, że dzisiejsze rozumienie tradycji i religii zostało rozpisane dynamiczną polszczyzną, z dużą kulturą literacką. Dzięki temu, zamiast kolejnej porcji zmoralizowanych do cna około religijnych przynudzań, otrzymałem chlust żywej wiary – przeżycie, jakich mało. Tego samego życzę każdemu Czytelnikowi tej powiastki, od starszaka do doroślaka. Marek Pękala Autorzy chcieli pokolorować wszystkie obrazki, ale wydawca się nie zgodził, ponieważ uważa, że dzieci zrobią to znacznie lepiej. Zapraszamy do Obłokowa. Czytaj i koloruj.

Wywiady

 • Wywiad z Agieszką Kazała +

  http://www.czyt-nik.pl/wywiady/wywiad-z-agnieszka-kazala/ Czytaj dalej
 • Wywiad z Magdalena Ludwiczak +

  http://www.czyt-nik.pl/wywiady/wywiad-z-magdalena-ludwiczak/ Czytaj dalej
 • Wywiad z Katarzyną Łochowską +

  Zapraszamy wszystkich Państwa na wywiad z Katarzyną Łochowską pod linkiem: www.kulturantki.pl/wywiady/wszystkie-opisane-sytuacje-kiedys-sie-wydarzyly-choc-mozna-w-to-nie-uwierzyc-rozmowa-z-katarzyna-lochowska/ Czytaj dalej
 • Magdalena Ludwiczak - matka, żona i pisarka. +

  WK. „Dziewczyna z zaułka” to Pani druga powieść i przyznam szczerze, że dość kontrowersyjna. Opowiada bowiem o dziwnej przyjaźni pomiędzy Czytaj dalej
 • Tomasz Kowalczyk na blogu "Subiektywnie o książkach" +

  Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Zapowiedzi

 • Latte z walerianą - Wanda Szymanowska - obyczajowa +

 • Dźwięki innego bębna - Karolina Kubilis - osobista, wspomnieniowa +

 • Cela 78 - Agnieszka Kazała +

 • Smocze dziecię - Aleksandra Ostapczuk +

 • Wszystko się może zdarzyć - Elżbieta Stępień +

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4